Przyrządy oferują wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i są zgodne z IEC 61508 SIL 2 i klasą wymagań 4 (AK4) określoną w DIN 19250.

Podstawę wydania atestu przez TÜV stanowią 2 mikroprocesory, które oprócz przetwarzania wartości zmierzonych dokonują stale pojedynczych diagnoz w całym zakresie funkcji.

Konfiguracja i ustawienie parametrów przyrządów jest możliwa np. z notebooku przez interfejs z przodu RS232 lub przez szynę RS485 z nastawni pomiarowej.

Oprogramowanie WINSMART jest przy tym bardzo przejrzyste i bardzo proste w obsłudze. Wszystkie dane na wejściu, jak np. wybór termoelementu, Pt100, sygnał mA, mV, wszystkie dane na wyjściu, cztery wartości graniczne (również w przetworniku pomiarowym zasilania), zakresy tolerancji, dokładność pomiaru, czasy filtracji itp. mogą być łatwo nastawione kliknięciem myszy. Na wejściu mogą być podłączone praktycznie wszystkie sygnały elektryczne, czujniki temperatury i przekaźniki dwuprzewodowe.

Dzięki wielofunkcyjności przetwornika pomiarowego nie jest już potrzebne rozróżnianie pomiędzy różnymi typami przyrządów, co upraszcza kwestie związane z planowaniem i magazynowaniem. DuoTec- FAILSAFE został uznany przez Urząd Dozoru Technicznego jako „ogółem wysokiej klasy rozwiązanie techniczne pod względem bezpieczeństwa technicznego”.

materiały informacyjne (1.4 mb)

  Notech Services, Pokrzywnica 10, 63 140 Dolsk, tel.: +48 602 128 019, fax: +48 61 284 33 31, info@notechservices.pl
design by: artflash agencja interaktywna